Головна

Презентація компанії GlobalLogic, стейкхолдера та партнера кафедри КЕОА, ФЕЛ, КПІ ім. Ігоря Сікорського

Консультація для вступу в магістратуру 

Ми знаходимось на факультеті електроніки (ФЕЛ) - спеціальність 172 ЕЛЕКТРОННІ КОМУНІКАЦІЇ ТА РАДІОТЕХНІКА

Освітня програма - ІНФОРМАЦІЙНО-ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ ЗАСОБИ РАДІОЕЛЕКТРОННИХ СИСТЕМ

ШАНОВНИЙ АБІТУРІЄНТЕ!

Приємні новини, максимальний обсяг державного замовлення на нашу освітню програму - 40 місць!!


Вже скоро в Україні розпочнеться вступна кампанія, тому хочемо розповісти вам про кафедру конструювання електронно-обчислювальної апаратури (КЕОА) факультету електроніки (ФЕЛ) КПІ імені І.Сікорського, на базі якої також створена та працює відома лабораторія електроніки «Лампа».

Спеціальність, за якою здійснюється на кафедрі підготовка фахівців, називається "Електронні комунікації та радіотехніка" (код - 172). Освіта в області електроніки та телекомунікацій тут, на нашу скромну думку, є однією з найкращих в Україні і Європі 🙂

Вчимо багато програмування, багато асемблерів і embedded, найрізноманітніші процесорні архітектури. Вже на 1-му курсі Arduino, трохи пізніше - x86, ARM, MSP430, NIOS II, MIPS, DSP Texas Instruments, STM32. Далі embedded Linux на одноплатних комп'ютерах. Два семестри розробки конвейєрних процесорів (на прикладі MIPS) і систем-на-кристалі на базі Intel FPGA NIOS II та ARM. Запускаємо курс по цифровому радіо (SDR) на платах Ettus USRP B210 (https://bit.ly/23oonVQ).

Всі проекти і лабораторні роботи виконуємо на сучасному обладнанні, якого у нас дуже багато. Наприклад, для вимірювань застосовуємо найкраще у світі обладнання Tektronix, Rohde & Schwarz, Keysight і Digilent. По всім обчислювальним архітектурам (CPU, FPGA, DSP) є налагоджувальні плати для виконання лабораторних робіт.

Детальніше...

Вчимо повний цикл розробки embedded пристроїв з 3го курсу, створення власних мікросхем, принципової електричної схеми, друкованої плати, написання керуючих програм. У нас потужна підготовка в області розробки цифрових чіпів (із застосуванням мов Verilog, System Verilog, SystemC). На старших курсах - комп'ютерні мережі з лабами на обладнанні Cisco, машинне навчання і комп'ютерний зір (творець курсу працює в Google). А ось Ютуб-канал кафедри: https://www.youtube.com/user/kpikeoa. Там можна знайти приклади лекцій, лабораторних робіт, студентських дипломних і курсових проектів. Матеріальне забезпечення кафедри дуже круте. Доступне практично будь-яке “залізо”, необхідне для ефективного і сучасного вивчення електроніки та телекомунікацій. Є кілька 3D принтерів Ultimaker і фрезерний верстат з ЧПК. Ось перелік обладнання в одній лише лабораторії Лампа: https://goo.gl/ISoj8j. До війни ця лабораторія була відкрита щоденно (крім неділі) до пізнього вечора, щоб студенти мали можливість реалізувати власні проекти на обладнанні лабораторії. В інших лабораторіях розміщене більш серйозне "залізо": круті обчислювальні комплекси на базі FPGA за 6000$ (http://de5-net.terasic.com), багато інших FPGA плат (http://de0-cv.terasic.comhttp://de1-soc.terasic.comhttp://de10-nano.terasic.com), DSP процесори від Texas Instruments для реалізації алгоритмів обробки відео / аудіо, комутатори / маршрутизатори CISCO і багато чого ще.

Студенти часто перемагають в олімпіадах та міжнародних хакатонах (https://www.mips.com/events/), беруть участь зі своїми розробками на фестивалях науково-технічної творчості (https://bit.ly/2lKsqzjhttps://bit.ly/2KwCHNJhttps://bit.ly/2yWCFKw). А недавно ми пройшли у Європейський півфінал престижного міжнародного конкурсу 2022 InnovateFPGA Design Contest з проектом "Reconfigurable matrix co-processor", https://fel.kpi.ua/news/innovatefpga-design-contest/.

Практикуємо на кафедрі змішане навчання, коли студенти переглядають відео лекції вдома у зручний для себе час, а в аудиторіях обговорюють з викладачами незрозумілі моменти, вивчають теми підвищеної складності і пишуть контрольні роботи для перевірки знань. Вже на першому курсі для вивчення основ програмування застосовується всесвітньо відомий Гарвардський курс CS50 (https://bit.ly/2z2d9Ua) і студенти отримують сертифікати про його успішне завершення. Існують відео записи онлайн курсів від викладачів кафедри, наприклад, по аналоговій (https://bit.ly/2tSkdwP) та цифровій (https://bit.ly/2Ksnzlm) схемотехніці.

А у цьому відео можна подивитися про перспективи роботи за спеціальністю: https://youtu.be/WWPGYqIfSJI . Практично всі наші випускники працюють за фахом. Це або класичне програмування в аутсорсінгових компаніях (на зразок Software Mac Kiev, Luxoft, Ciklum тощо), або розробка мікросхем (Melexis, Samsung R&D), або створення і програмування пристроїв на мікроконтроллерах  та embedded  Linux  (Global Logic, Sirin Software, Waves Audio, Mellanox, Ring/Amazon Labs). Працюють наші випускники і закордоном. Наприклад, Igor Shturma успішний інженер в Tesla, а Leonid Cool Sky розробляє безпілотні автомобілі в німецькій компанії Visteon. Ще один наш випускник Rostyslav Bosenko заснував власну компанію Aku Technologies (http://www.aku-tech.com), що розробляє складну електроніку для США. Зазначені вище електроннні і програмерські компанії України щорічно працевлаштовують багато наших випускників, однак повністю задовольнити зростаючий попит на інженерів поки не можемо. Побажань порадити гарних спеціалістів зараз набагато більше, ніж у нас є студентів. Саме тому компанії створюють на базі кафедри тренінг-центри для підготовки фахівців не лише з наших студентів, а і з випускників інших кафедр. Такий тренінг-центр від нашого стейкхолдера GlobalLogic Ukraine працює на кафедрі з вересня 2020 року (https://bit.ly/2Jmu2cP).

З переліком всіх компаній стейкхолдерів нашої кафедри ви можете ознайомитись на сторінці (http://www.keoa.kpi.ua/wp/navchannja/stejkkholder).

Важливо, що через величезний попит на спеціальність нам збільшили кількість бюджетних місць спершу з 35 до 40!

До чого ми це пишемо? Все дуже просто. Нам потрібні не випадкові люди з порожніми очима, а студенти, які горять електронікою, телекомунікаціями та програмуванням і отримують задоволення від їх вивчення. З такими студентами набагато цікавіше працювати і можна досягти видатних результатів. З нашого боку зобов'язуємося зробити все, щоб процес навчання був ефективним і цікавим!

Тому якщо хочете отримати прекрасну освіту в області електроніки та телекомунікації і цікаву гарно оплачувану роботу, велкам до нас! 🙂

Будемо дуже вдячні за лайк, репост і розповсюдження інформації серед знайомих, які хочуть вивчати електроніку, телекомунікації та програмування. З хорошими студентами в недалекому майбутньому ми будемо робити революційні речі!