Вступ

 •  Вже скоро в Україні розпочнеться вступна кампанія, тому хочемо розповісти вам про кафедру Конструювання електронно-обчислювальної апаратури (КЕОА). Кафедра КЕОА розташована на факультеті електроніки (ФЕЛ) КПІ, а спеціальність називається "Телекомунікації та радіотехніка" (код - 172). Освіта в області електроніки тут, на нашу скромну думку, одна з найкращих в Україні і Європі ) Вчимо багато програмування, багато асемблерів і embedded, найрізноманітніші процесорні архітектури. Вже на 1-му курсі Arduino, трохи пізніше - x86, AVR, ARM, MSP430, NIOS II, MIPS, DSP Texas Instruments, STM32. Далі embedded Linux на одноплатних комп'ютерах. Два семестри розробки конвейєрних процесорів (на прикладі MIPS) і систем-на-кристалі на базі Intel FPGA NIOS II та ARM. Запускаємо курс по цифровому радіо (SDR) на платах Ettus USRP B210.

  Обладнання Rohde & Schwarz
  Вчимо повний цикл розробки embedded пристроїв, створення власних мікросхем, принципової електричної схеми, друкованої плати, написання керуючих програм. У нас найкраща в Україні підготовка в області розробки цифрових чіпів (із застосуванням мов Verilog, System Verilog, SystemC). На старших курсах - комп'ютерні мережі з лабами на обладнанні Cisco, машинне навчання і комп'ютерний зір (творець курсу працює в Google).

  Практично всі наші випускники працюють за фахом. Це або класичне програмування в аутсорсінгових компаніях (на зразок Software Mac Kiev, Luxoft, Ciklum тощо), або розробка мікросхем (Melexis, Samsung R&D), або створення і програмування пристроїв на мікроконтроллерах та embedded Linux (Global Logic, Sirin Software, Waves Audio, Mellanox, Ring/Amazon Labs). Працюють наші випускники і закордоном. Наприклад, Igor Shturma успішний інженер в Tesla, а Leonid Cool Sky розробляє безпілотні автомобілі в німецькій компанії Visteon. До речі, зараз якраз в Visteon набирають багато інженерів і у Леоніда на сторінці можна знайти відповідні вакансії. Ще один наш випускник Rostyslav Bosenko заснував власну компанію Aku Technologies, що розробляє складну електроніку для США. Зазначені вище електроннні і програмерські компанії України щорічно працевлаштовують багато наших випускників, однак повністю задовольнити зростаючий попит на інженерів поки не можемо. Побажань порадити гарних спеціалістів зараз набагато більше, ніж у нас є студентів. Саме тому компанії створюють на базі кафедри тренінг-центри для підготовки фахівців не лише з наших студентів, а і з випускників інших кафедр. Такий тренінг-центр від компанії GlobalLogic Ukraine запрацює на нашій кафедрі вже з вересня цього року. Важливо, що через величезний попит на спеціальність нам збільшили кількість бюджетних місць спершу з 35 до 48, а потім і до 53-х місць! До чого ми це пишемо? Все дуже просто. Нам потрібні не випадкові люди з порожніми очима, а студенти, які горять електронікою і отримують задоволення від її вивчення. З такими людьми набагато цікавіше працювати і можна досягти видатних результатів. З нашого боку зобов'язуємося зробити все, щоб процес навчання був ефективним і цікавим! Тому якщо хочете отримати прекрасну освіту в галузі електроніки та цікаву гарно оплачувану роботу, велкам до нас! Будемо дуже вдячні за розповсюдження інформації серед знайомих, які хочуть вивчати електроніку. З хорошими студентами в недалекому майбутньому ми будемо робити революційні речі!

   

 • Ти будеш вступати на освітній рівень бакалавра – це перший рівень вищої освіти. Твоє навчання в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» буде тривати 4 роки. За результатами ти одержиш диплом про повну вищу освіту та право подовжити освіту на наступному рівні – у магістратурі.

  Ми знаходимось на факультеті електроніки (ФЕЛ) - спеціальність 172 ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ ТА РАДІОТЕХНІКА

  Ми допоможемо Тобі сформувати сучасний науковий світогляд, технічну ерудицію, логічне мислення, розвинути Твої здібності, набути впевненості у власних силах.

  Ми навчимо Тебе проектувати інформаційно- та електронно-обчислювальні засоби, “системи-на- кристалі” (SоС) на основі однокристальних CISC, RISC та ARM мікроконтролерів, цифрових сигнальних процесорів (DSP) та ПЛІС (FPGA), які є мозком сучасних електронних систем, в тому числі так званих “Embedded Systems”.

  Ми навчимо Тебе програмувати на Arduino, С, С++, С#, Assembler, PHP, MySQL, Verilog та VHDL, вільно орієнтуватись в HTML і CSS.

  Ти зможеш використовувати для цього пакети прикладних програм Arduino-IDE, MatLab, OrCAD, Altium Designer, Quartus II, AVR та Code Composer Studio, IAR Workbench, а також засіб програмування вимірювальних та управляючих комп’ютерних комплексів LabVIEW.

  Ти зможеш пройти повний шлях створення електронного виробу від проектування схемотехнічних, алгоритмічних, програмних та конструкторських рішень до його реалізації та виробництва. Для цього Тобі стануть в нагоді наявні на кафедрі офіційний Центр навчання технологіям проектування ПЛІС фірми ALTERA в Україні, навчальна лабораторія фірми TEXAS INSTRUMENTS, навчально-науковий Центр “Ощадливе виробництво”, а також 6 навчальних лабораторій: цифрових технологій Digital Lab, мікропроцесорних засобів, фізичних основ мікроелектроніки, інформаційних технологій, аналогової та цифрової електроніки й відкритої лабораторії електроніки LAMPA на її При цьому Ти матимеш можливість застосовувати сучасну лабораторну базу у вигляді оціночних модулів Starter Kit, Evaluation Board DE2, DE5 фірми ALTERA, BeagleBoard на OMAP3, BeagleBone Black на ARM Cortex A8, плати на платформах С28х, C55х, С64х та MSP430, ASLK-PRO фірми TEXAS INSTRUMENTS, С51, AVR фірми ATMEL, STM32 фірми STMicroelectronics, Arduino Leonardo, портативні рішення для безпровідних технологій у вигляді ZigBee-модулів Tmote Sky, мікрокомп’ютери Intel Galileo та Intel Edison, телекомунікаційне обладнання Cisco.

  Ти зможеш створювати бази даних, розробляти власні утиліти та програмні системи на мовах високого рівня, створювати власні веб-сторінки та сайти, організовувати різноманітні веб-сервіси. Ми навчимо Тебе проектувати, розгортати, налагоджувати й адмініструвати комп'ютерні мережі. Ти ознайомишся з технологіями WiFi, Bluetooth, Ethernet, DSL, ZigBee власноруч та зможеш кваліфіковано збудувати будь-яку мережу від домашньої до великої корпоративної.

  Ти отримаєш ґрунтовну і якісну вищу освіту, яка допоможе Тобі не загубитись у мінливому і швидкоплинному світі інформаційних та обчислювальних технологій!

  Ти матимеш можливість отримати 100% працевлаштування та пройти стажування й навчання за програмами подвійного диплому у Франції, Німеччині, Польщі, Південній Кореї та інших країнах світу. Умова одна: необхідно знати іноземні мови.

  Ваша майбутня спеціальність “Телекомунікації та радіотехніка”, спеціалізація «Інформаційно-обчислювальні засоби радіоелектронних систем»

  Якщо ти щойно закінчив школу, вже одержав атестат про повну загальну середню освіту та складаєш або вже склав Зовнішнє незалежне оцінювання, саме час обрати майбутню професію. Ти будеш вступати на освітній рівень бакалавра – це перший рівень вищої освіти. Твоє навчання в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» буде тривати 4 роки. За результатами ти одержиш диплом про повну вищу освіту та право подовжити освіту на наступному рівні – у магістратурі.

  Освітньо-професійна програма (бакалаврат)

  Перелік сертифікатів ЗНО для вступу

  При вступі на перший курс подання сертифікатів Українського центру оцінювання якості освіти з результатами проходження зовнішнього незалежного оцінювання є обов’язковим, крім випадків, передбачених Умовами прийому до вищих навчальних закладів України та іншими нормативними документами. Для вступу до вищого навчального закладу для навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра вступник має подати до ВНЗ сертифікати ЗНО з трьох конкурсних предметів. У 2021 році приймаються сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2018, 2019, 2020 і 2021 років.

  Перелік сертифікатів (вагові коефіцієнти) Мінімальна кількість балів для допуску до участі в конкурсі або зарахування на навчання за квотою, за співбесідою
  Математика (0,5) 125
  Фізика АБО Іноземна мова або Хімія, або Біологія, або Географія, або Історія України (0,2)
  Українська мова (0,28)

  Остаточно конкурсний бал множиться на галузевий (ГК) та сільський (СК) коефіцієнти.

  Коефіцієнти:

  • СК сільський – для тих вступників, що зареєстровані в селі та в рік вступу отримали повну загальну середню освіту в школі, розташованій на території села. Сільський коефіцієнт дорівнює 1,05;
  • ГК галузевий – для тих вступників, що подали заяву за 1-2 пріоритетом. Галузевий коефіцієнт дорівнює 1,02.
  • Дб додатковий бал слухача підготовчих курсів КПІ

  Таким чином конкурсний бал підраховується за формулою:

  КБ = (0,5·Мат. + 0,2· (Фізика АБО Іноземна мова або Хімія, або Біологія, або Географія, або Історія України) + 0,28·Укр.мова + 0,02·Дб),

  Етапи вступної кампанії

  Початок реєстрації електронних кабінетів вступників, завантаження необхідних документів 01 липня 2021 року
  Строки проведення вступних випробувань 01 липня – 12 липня 2021 року
  Початок прийому заяв та документів 14 липня 2021 року
  Закінчення прийому заяв та документів від осіб, які складають вступні випробування (співбесіду) 16 липня 2021 року, 18-00
  Строки проведення співбесід 17 липня 2021 року
  Закінчення прийому заяв та документів для осіб, які вступають за результатами зовнішнього незалежного оцінювання, іспитів, складених з 01 по 12 липня 23 липня 2021 року, 18-00
  Подача документів для зарахування на бюджет 31 серпня 2021 року, 18-00
  Строки проведення співбесід 17 серпня 2021 року
  Терміни оприлюднення рейтингового списку вступників із зазначенням рекомендованих до зарахування на місця державного замовлення не пізніше 12-00 28 липня 2021 року
  Закінчення строку виконання вступниками вимог до зарахування на місця державного замовлення не пізніше 18-00 02 серпня 2021 року
  Закінчення строку виконання вступниками, які отримали рекомендацію, вимог до зарахування на місця, що фінансуються за кошти фізичних та юридичних осіб не пізніше 17-00 12 серпня 2021 року
  Терміни зарахування вступників за державним замовленням не пізніше 09 серпня 2021 року
  Терміни зарахування вступників за кошти фізичних та юридичних осіб не пізніше 17 серпня 2021 року


  За більш докладною інформацією щодо умов вступу, термінів та процедури прийому документів звертайтеся до Приймальної комісії.

  Приймальна комісія для іноземних громадян знаходиться в 31 корпусі.

  Більш детальну інформацію щодо прийому іноземних громадян Ви можете знайти на сайті Центру міжнародної освіти КПІ ім. Ігоря Сікорського

 • Результати екзамену з фахового випробування - https://docs.google.com/spreadsheets/d/1c3ivxJzX98eqlo2qP3E_g0V2bBErbMBdy_Bev4o-Feo/edit#gid=0

  від 29/07/2021 - https://docs.google.com/spreadsheets/d/1gROm9aIt5K4A6m90xCf45XYDeujgsk-ioTspLof7abw/edit#gid=0

  Oнлайн-консультації перед комплексними фаховими випробуванням

  26.07.2021 10:00 - https://bbb.kpi.ua/b/4kn-we4-f3q
  28.07.2021 10:00 - https://bbb.kpi.ua/b/4kn-we4-f3q

  Розклад фахових комплексних випробувань

  Розклад роботи атестаційної комісії

  Освітньо-наукова програма (магістратура)

  Освітньо-професійна програма (магістратура)

  Програма вступного фахового випробування в магістратуру (ПФВ_2021_172)

  Для бажаючих продовжити навчання після одержання диплому «бакалавра» є можливість вступу у магістратуру факультету електроніки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

  Здобувати наступний рівень вищої освіти – РІВЕНЬ МАГІСТРА – можливо за двома програмами. Навчання за освітньо-професійною програмою триває 1 рік 4 місяці, а за освітньо-науковою програмою – 1 рік 9 місяців.
  Освітньо-професійна програма підготовки — це підготовка магістрів певної галузі знань для подальшої професійної роботи, освітньо-наукова програма підготовки розрахована на подальшу наукову роботу випускника

  СПЕЦІАЛЬНІСТЬ ОСВІТНІ ПРОГРАМИ (СПЕЦІАЛІЗАЦІЇ)
  172 Телекомунікації та радіотехніка Інформаційно-обчислювальні засоби електронних систем

  При вступі до магістратури зараховуються результати ЄВІ - 2020 та 2021 років.

  ВСТУПНИКАМ ДО МАГІСТРАТУРИ потрібно скласти єдиний вступний іспит (ЄВІ) з іноземної мови (англійська, німецька, французька або іспанська) у формі ЗНО.

  Подача документів для реєстрації на ЄВІ проводиться з 11 травня до 03 червня (до 18.00).

  Покрокова інструкція реєстрації та подання електронних заяв для вступників до магістратури через електронний кабінет

  Покрокова інструкція реєстрації

  Положення про вступ до магістратури

  ВСТУПНИК ВВАЖАЄТЬСЯ ЗАРЕЄСТРОВАНИМ ПІСЛЯ ОТРИМАННЯ ЕКЗАМЕНАЦІЙНОГО ЛИСТКА.

  Для кожного вступника, який отримав екзаменаційний листок, на веб-сайті Українського центру створюється інформаційна сторінка «Кабінет вступника», доступ до якої здійснюється за номером екзаменаційного листка та РIN-кодом, зазначеним у ньому

  Учаснику вступних випробувань

  Документи для вступу до магістратури подаються виключно електронно.

  За державним замовленням можна подати до 5 заяв, кількість заяв за кошти фізичних та/або юридичних осіб — максимум 30.

  Прийом заяв і документів, вступні випробування, конкурсний відбір та зарахування на навчання

  Реєстрація для складання ЄВІ 11 травня – 03 червня. 18:00
  Початок реєстрації електронних кабінетів 01 липня
  Терміни прийому заяв та документів 15-23 липня, 18:00
  Вступні випробування Іноземна мова – 30 червня
  Фахові – 24-30 липня
  Термін оприлюднення рейтингового списку вступників із зазначенням рекомендованих  до  зарахування на місця державного замовлення не пізніше 02 серпня
  Закінчення строку виконання вступниками вимог до зарахування на місця державного замовлення не пізніше 18 годин 07 серпня
  Закінчення строку виконання  вимог до Зарахування вступниками, які приймають участь у Конкурсному відборі, на місця, що фінансуються за кошти фізичних та юридичних осіб не пізніше 13 годин 14 серпня
  Терміни зарахування вступників:
  за державним замовленням
   за кошти фізичних та юридичних осіб
  12 серпня не пізніше 19 серпня


  Конкурсний бал (КБ) при вступі для здобуття ступеня магістра розраховується за формулою:

  КБ =0,25×П1 + 0,75×П2 +RA,

  де П1 –оцінка єдиного вступного іспиту з іноземної мови, П2 – оцінка фахового вступного випробування (за шкалою від 100 до 200 балів), RA – чисельний еквівалент оцінки академічного рейтингу вступника.

  Академічний рейтинг RA вступника розраховується атестаційною комісією на підставі додатку відповідного диплому та поданих документів щодо творчих досягнень вступника за формулою:

  RA = 2RA + 2RT,

  де RA – академічний складник, RT– складник творчих досягнень.

  Академічний складник (RA) академічного рейтингу вступника визначається як середнє арифметичне результатів за всі показники наведені в додатку до диплому (результати вивчення предметів, захисту курсових/дипломних робіт, складання екзаменів тощо).

 • ГАЛУЗЬ ЗНАНЬ - 17 ЕЛЕКТРОНІКА ТА ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ

  СПЕЦІАЛЬНІСТЬ - 172 ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ ТА РАДІОТЕХНІКА

  СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ - ІНФОРМАЦІЙНО-ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ ЗАСОБИ ЕЛЕКТРОННИХ СИСТЕМ

  Освітньо-наукова програма (PhD)

  Навчальний план підготовки докторів філософії за спеціальністю 172 Телекомунікації та радіотехніка

  Розклад 2021 вступних випробувань до аспірантури по спеціальності 

  Наказ 58а, 22.02.2021 про предметні комісії для вступу в аспірантуру 2021

  Додаток 2 до Правил прийому в аспiрантуру

  ПРОГРАМА ВСТУПНОГО ВИПРОБУВАННЯ третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти для здобуття наукового ступеня доктор філософії

  ПРОГРАМА ДОДАТКОВОГО ВИПРОБУВАННЯ третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти для здобуття наукового ступеня доктор філософії

 • Вартість навчання на нашій спеціальності на денній формі навчання за контрактом.

  Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти - 21200 грн. за рік навчання.

  Другий (магістерський) рівень вищої освіти - 24900 грн. за рік навчання.