Вступ

  • ПРАВИЛА ВСТУПУ 2022 pk.kpi.ua

     Вже скоро в Україні розпочнеться вступна кампанія, тому хочемо розповісти вам про кафедру Конструювання електронно-обчислювальної апаратури (КЕОА). Кафедра КЕОА розташована на факультеті електроніки (ФЕЛ) КПІ, а спеціальність називається "Телекомунікації та радіотехніка" (код - 172).

    Освітня програма - ІНФОРМАЦІЙНО-ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ ЗАСОБИ РАДІОЕЛЕКТРОННИХ СИСТЕМ

    Освіта в області електроніки тут, на нашу скромну думку, одна з найкращих в Україні і Європі ) Вчимо багато програмування, багато асемблерів і embedded, найрізноманітніші процесорні архітектури. Вже на 1-му курсі Arduino, трохи пізніше - x86, AVR, ARM, MSP430, NIOS II, MIPS, DSP Texas Instruments, STM32. Далі embedded Linux на одноплатних комп'ютерах. Два семестри розробки конвейєрних процесорів (на прикладі MIPS) і систем-на-кристалі на базі Intel FPGA NIOS II та ARM. Запускаємо курс по цифровому радіо (SDR) на платах Ettus USRP B210.

    Обладнання Rohde & Schwarz
    Вчимо повний цикл розробки embedded пристроїв, створення власних мікросхем, принципової електричної схеми, друкованої плати, написання керуючих програм. У нас найкраща в Україні підготовка в області розробки цифрових чіпів (із застосуванням мов Verilog, System Verilog, SystemC). На старших курсах - комп'ютерні мережі з лабами на обладнанні Cisco, машинне навчання і комп'ютерний зір (творець курсу працює в Google).

    Практично всі наші випускники працюють за фахом. Це або класичне програмування в аутсорсінгових компаніях (на зразок Software Mac Kiev, Luxoft, Ciklum тощо), або розробка мікросхем (Melexis, Samsung R&D), або створення і програмування пристроїв на мікроконтроллерах та embedded Linux (Global Logic, Sirin Software, Waves Audio, Mellanox, Ring/Amazon Labs). Працюють наші випускники і закордоном. Наприклад, Igor Shturma успішний інженер в Tesla, а Leonid Cool Sky розробляє безпілотні автомобілі в німецькій компанії Visteon. До речі, зараз якраз в Visteon набирають багато інженерів і у Леоніда на сторінці можна знайти відповідні вакансії. Ще один наш випускник Rostyslav Bosenko заснував власну компанію Aku Technologies, що розробляє складну електроніку для США. Зазначені вище електроннні і програмерські компанії України щорічно працевлаштовують багато наших випускників, однак повністю задовольнити зростаючий попит на інженерів поки не можемо. Побажань порадити гарних спеціалістів зараз набагато більше, ніж у нас є студентів. Саме тому компанії створюють на базі кафедри тренінг-центри для підготовки фахівців не лише з наших студентів, а і з випускників інших кафедр. Такий тренінг-центр від компанії GlobalLogic Ukraine запрацює на нашій кафедрі вже з вересня цього року. Важливо, що через величезний попит на спеціальність нам збільшили кількість бюджетних місць спершу з 35 до 48, а потім і до 53-х місць! До чого ми це пишемо? Все дуже просто. Нам потрібні не випадкові люди з порожніми очима, а студенти, які горять електронікою і отримують задоволення від її вивчення. З такими людьми набагато цікавіше працювати і можна досягти видатних результатів. З нашого боку зобов'язуємося зробити все, щоб процес навчання був ефективним і цікавим! Тому якщо хочете отримати прекрасну освіту в галузі електроніки та цікаву гарно оплачувану роботу, велкам до нас! Будемо дуже вдячні за розповсюдження інформації серед знайомих, які хочуть вивчати електроніку. З хорошими студентами в недалекому майбутньому ми будемо робити революційні речі!

     

  • ПРАВИЛА ВСТУПУ 2022 pk.kpi.ua

    Вимоги до мотиваційного листа

    Правила прийому та інші документи

    Ти будеш вступати на освітній рівень бакалавра – це перший рівень вищої освіти. Твоє навчання в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» буде тривати 4 роки. За результатами ти одержиш диплом про повну вищу освіту та право подовжити освіту на наступному рівні – у магістратурі.

    Ми знаходимось на факультеті електроніки (ФЕЛ) - спеціальність 172 ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ ТА РАДІОТЕХНІКА

    Освітня програма - ІНФОРМАЦІЙНО-ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ ЗАСОБИ РАДІОЕЛЕКТРОННИХ СИСТЕМ

    Ми допоможемо Тобі сформувати сучасний науковий світогляд, технічну ерудицію, логічне мислення, розвинути Твої здібності, набути впевненості у власних силах.

    Ми навчимо Тебе проектувати інформаційно- та електронно-обчислювальні засоби, “системи-на- кристалі” (SоС) на основі однокристальних CISC, RISC та ARM мікроконтролерів, цифрових сигнальних процесорів (DSP) та ПЛІС (FPGA), які є мозком сучасних електронних систем, в тому числі так званих “Embedded Systems”.

    Ми навчимо Тебе програмувати на Arduino, С, С++, С#, Assembler, PHP, MySQL, Verilog та VHDL, вільно орієнтуватись в HTML і CSS.

    Ти зможеш використовувати для цього пакети прикладних програм Arduino-IDE, MatLab, OrCAD, Altium Designer, Quartus II, AVR та Code Composer Studio, IAR Workbench, а також засіб програмування вимірювальних та управляючих комп’ютерних комплексів LabVIEW.

    Ти зможеш пройти повний шлях створення електронного виробу від проектування схемотехнічних, алгоритмічних, програмних та конструкторських рішень до його реалізації та виробництва. Для цього Тобі стануть в нагоді наявні на кафедрі офіційний Центр навчання технологіям проектування ПЛІС фірми ALTERA в Україні, навчальна лабораторія фірми TEXAS INSTRUMENTS, навчально-науковий Центр “Ощадливе виробництво”, а також 6 навчальних лабораторій: цифрових технологій Digital Lab, мікропроцесорних засобів, фізичних основ мікроелектроніки, інформаційних технологій, аналогової та цифрової електроніки й відкритої лабораторії електроніки LAMPA на її При цьому Ти матимеш можливість застосовувати сучасну лабораторну базу у вигляді оціночних модулів Starter Kit, Evaluation Board DE2, DE5 фірми ALTERA, BeagleBoard на OMAP3, BeagleBone Black на ARM Cortex A8, плати на платформах С28х, C55х, С64х та MSP430, ASLK-PRO фірми TEXAS INSTRUMENTS, С51, AVR фірми ATMEL, STM32 фірми STMicroelectronics, Arduino Leonardo, портативні рішення для безпровідних технологій у вигляді ZigBee-модулів Tmote Sky, мікрокомп’ютери Intel Galileo та Intel Edison, телекомунікаційне обладнання Cisco.

    Ти зможеш створювати бази даних, розробляти власні утиліти та програмні системи на мовах високого рівня, створювати власні веб-сторінки та сайти, організовувати різноманітні веб-сервіси. Ми навчимо Тебе проектувати, розгортати, налагоджувати й адмініструвати комп'ютерні мережі. Ти ознайомишся з технологіями WiFi, Bluetooth, Ethernet, DSL, ZigBee власноруч та зможеш кваліфіковано збудувати будь-яку мережу від домашньої до великої корпоративної.

    Ти отримаєш ґрунтовну і якісну вищу освіту, яка допоможе Тобі не загубитись у мінливому і швидкоплинному світі інформаційних та обчислювальних технологій!

    Ти матимеш можливість отримати 100% працевлаштування та пройти стажування й навчання за програмами подвійного диплому у Франції, Німеччині, Польщі, Південній Кореї та інших країнах світу. Умова одна: необхідно знати іноземні мови.

    Ваша майбутня спеціальність “Телекомунікації та радіотехніка”, спеціалізація «Інформаційно-обчислювальні засоби радіоелектронних систем»

    Якщо ти щойно закінчив школу, вже одержав атестат про повну загальну середню освіту та складаєш або вже склав Зовнішнє незалежне оцінювання, саме час обрати майбутню професію. Ти будеш вступати на освітній рівень бакалавра – це перший рівень вищої освіти. Твоє навчання в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» буде тривати 4 роки. За результатами ти одержиш диплом про повну вищу освіту та право подовжити освіту на наступному рівні – у магістратурі.

    Освітньо-професійна програма (бакалаврат)

    Для конкурсного відбору на всі спеціальності факультету електроніки на основі повної загальної середньої освіти для вступу на перший курс для здобуття ступеня бакалавра на місця державного замовлення необхідні:

    результати національного мультипредметного тесту (НМТ) з української мови (перший предмет), математики (другий предмет) та історії України (третій предмет);

    або результати зовнішнього незалежного оцінювання 2019-2021 років з трьох конкурсних предметів (у будь-яких комбінаціях), передбачених Правилами прийому в один з цих років для відповідних спеціальностей;

    та мотиваційний лист.

    Конкурсний відбір для здобуття ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти для вступу на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб здійснюється за результатами мотиваційних листів.

    Конкурсний бал розраховується за формулою:

    Конкурсний бал (КБ) = 0,3 × П1 + 0,5 × П2 + 0,2 × П3 + ОУ,

    де

    П1 – оцінка з української мови;

    П2 – оцінка з математики;

    П3 – оцінка з історії України для НМТ або оцінка з фізики, або іноземної мови, або історії України, або хімії, або географії, або біології для ЗНО 2019-2021 років;

    ОУ – бал за успішне закінчення у рік вступу підготовчих курсів КПІ ім. Ігоря Сікорського за шкалою від 0 до 10 балів. Якщо конкурсний бал вступника при цьому перевищує 200, він встановлюється таким, що дорівнює 200.

    Остаточно конкурсний бал множиться на галузевий коефіцієнти (ГК), причому:

    ГК дорівнює 1,02 для поданих заяв із пріоритетністю 1 та 2 на всі спеціальності факультету електроніки;

    1,00 – для поданих заяв із пріоритетністю 3, 4 та 5;

    якщо після домноження на ГК конкурсний бал перевищує 200, він встановлюється таким, що дорівнює 200.

    Мінімальний конкурсний бал становить 125.

    Документи у 2022 році подаються виключно електронно! Надання рекомендації для зарахування за державним замовленням – 29 серпня автоматично через Єдину державну електронну базу з питань освіти, тобто про рекомендацію можна довідатися прямо у своєму електронному кабінеті.

    Прийом заяв і документів, вступні випробування, конкурсний відбір та зарахування на навчання вступників на основі повної загальної середньої освіти проводиться в такі строки:

    Початок реєстрації електронних кабінетів вступників, завантаження необхідних документів

    1 липня 2022 р.

    Національний мультипредметний тест

    Основна сесія

    18 липня –

    10 серпня 2022 р.

    Початок прийому заяв та документів

    29 липня 2022 р.

    Закінчення прийому заяв та документів для осіб, які мають проходити творчі конкурси, мають право складати індивідуальну усну співбесіду

    8 серпня 2022 р. 18:00

    Строки проведення індивідуальних усних співбесід

    9 - 16 серпня 2022 р.

    Закінчення прийому заяв та документів для осіб, які вступають за результатами національного мультипредметного тесту

    23 серпня 2022 р. 18:00

    Термін оприлюднення рейтингового списку вступників із зазначенням рекомендованих до зарахування на місця державного замовлення

    не пізніше

    29 серпня 2022 р.

    Закінчення строку виконання вступниками вимог до зарахування на місця державного замовлення

    2 вересня 2022 р. 18:00

    Зарахування вступників за державним замовленням

    5 вересня 2022 р.

    Закінчення строку виконання вимог до зарахування вступниками, які беруть участь у конкурсному відборі, на місця, що фінансуються за кошти фізичних та/або юридичних осіб

    16 вересня 2022 р. 17:00

    Зарахування вступників за кошти фізичних та/або юридичних осіб

    не пізніше

    17 вересня 2022 р.

    Максимальні обсяги та кваліфікаційний мінімум державного замовлення на прийом у 2022 році

    (Бакалавр на основі повної загальної середньої освіти)

    Шифр та назва спеціальності

    Ліцензований обсяг

    Максимальний обсяг державного замовлення

    Кваліфікаційний мінімум

    Квота 1

    Квота 2

    172 Телекомунікації та радіотехніка

    420

    10

    360

    5

    10

    1

    18

    1

    36

    1

    Факультет електроніки

     

     

    55

     

     

     

     

     

     

    Очікується надходження інформації з МОН України

    Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році.

    https://mon.gov.ua/storage/app/media/vishcha-osvita/vstup-2022/05.05.2022/Poryadok.pryyomu.VO.392-400.05.05.2022.pdf

    За більш докладною інформацією щодо умов вступу, термінів та процедури прийому документів звертайтеся до Приймальної комісії.

    Приймальна комісія для іноземних громадян знаходиться в 31 корпусі.

    Більш детальну інформацію щодо прийому іноземних громадян Ви можете знайти на сайті Центру міжнародної освіти КПІ ім. Ігоря Сікорського

  • Правила прийому та інші документи

    Освітньо-наукова програма (магістратура)

    Освітньо-професійна програма (магістратура)

    Програма вступного фахового випробування в магістратуру (ОНП - ПФВ_2022_172)

    Програма вступного фахового випробування в магістратуру (ОПП - ПФВ_2022_172)

    Вимоги до мотиваційного листа

    Для бажаючих продовжити навчання після одержання диплому «бакалавра» є можливість вступу у магістратуру факультету електроніки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

    Здобувати наступний рівень вищої освіти – РІВЕНЬ МАГІСТРА – можливо за двома програмами. Навчання за освітньо-професійною програмою триває 1 рік 4 місяці, а за освітньо-науковою програмою – 1 рік 9 місяців.
    Освітньо-професійна програма підготовки — це підготовка магістрів певної галузі знань для подальшої професійної роботи, освітньо-наукова програма підготовки розрахована на подальшу наукову роботу випускника

    СПЕЦІАЛЬНІСТЬ ОСВІТНІ ПРОГРАМИ
    172 Телекомунікації та радіотехніка Інформаційно-обчислювальні засоби радіоелектронних систем

     

    УВАГА! У 2022 році єдиний вступний іспит (ЄВІ) з іноземної мови скасовано!

    Документи для вступу до магістратури подаються виключно електронно.

    За державним замовленням можна подати до 5 заяв, максимальна кількість заяв за кошти фізичних та/або юридичних осіб становить 20.

    Вступникам до магістратури на місця державного замовлення потрібно подати до розгляду мотиваційний лист та скласти вступне фахове випробування, при цьому конкурсний бал обчислюється за формулою:

    Конкурсний бал (КБ) = П1,

    де П1 – оцінка фахового іспиту.

    Для вступу за кошти фізичних та/або юридичних осіб необхідно подати до розгляду мотиваційний лист.

     

    Прийом заяв і документів, вступні випробування, конкурсний відбір та зарахування на навчання

    Початок реєстрації електронних кабінетів

    1 серпня 2022 р.

    Прийом заяв та документів від вступників

    16 серпня 

    15 вересня 2022 р.

    Фахові вступні випробування

    5-18 вересня 2022 р.

    Надання рекомендації для зарахування за державним замовленням

    не пізніше

    20 вересня 2022 р.

    Виконання вступниками вимог до зарахування на місця державного замовлення

    до 24 вересня 2022 р. 18:00

    Терміни зарахування вступників за державним замовленням

    25 вересня 2022 р.

    Виконання вимог до зарахування вступниками, які беруть участь у конкурсному відборі, на місця, що фінансуються за кошти фізичних та юридичних осіб

    до 30 вересня 2022 р. 17:00

    Терміни зарахування вступників за кошти фізичних та юридичних осіб

    не пізніше

    1 жовтня 2022 р.

     

    Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році

    https://mon.gov.ua/storage/app/media/vishcha-osvita/vstup-2022/05.05.2022/Poryadok.pryyomu.VO.392-400.05.05.2022.pdf

    Учаснику вступних випробувань

  • ГАЛУЗЬ ЗНАНЬ - 17 ЕЛЕКТРОНІКА ТА ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ

    СПЕЦІАЛЬНІСТЬ - 172 ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ ТА РАДІОТЕХНІКА

    Інформуємо Вас про те, що 15 липня закінчується
    прийом документів для вступу до аспірантури у 2022 році в КПІ ім. Ігоря
    Сікорського.


    Просимо нагадати випускникам, хто здобув вищу освіту ступеня
    магістра у цьому році або раніше, що подати документи для вступу до
    аспірантури можна у будь-який робочий день (з 10:00 до 16:00 кімн. 247,
    корп.1) або надіслати в електронному вигляді на адресу електронної пошти:
    aspirantura@kpi.ua / aspirantura.kpi@gmail.com.


    Нагадуємо, що порядок вступу до аспірантури у 2022 році розміщено на
    сайті відділу аспірантури та докторантури www.aspirantura.kpi.ua у розділі
    АСПІРАНТУРА Вступ до аспірантури.
     

    Освітньо-наукова програма третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти (PhD)

    Положення про прийом на навчання для здобуття ступеня доктора філософії 

    Навчальний план підготовки докторів філософії за спеціальністю 172 Телекомунікації та радіотехніка 

    Навчальний план підготовки докторів філософії за спеціальністю 172 Телекомунікації та радіотехніка - заочна форма

    Розклад вступних випробувань та склад предметної комісії для проведення вступних випробувань до аспірантури за спеціальністю 172 Телекомунікації та радіотехніка у 2022 році

    ПРОГРАМА ВСТУПНОГО ВИПРОБУВАННЯ третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти для здобуття наукового ступеня доктор філософії

    ПРОГРАМА ДОДАТКОВОГО ВИПРОБУВАННЯ третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти для здобуття наукового ступеня доктор філософії

  • Вартість навчання на нашій спеціальності на денній формі навчання за контрактом.

    Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти - 21200 грн. за рік навчання.

    Другий (магістерський) рівень вищої освіти - 24900 грн. за рік навчання.