Вступ

  • ПРАВИЛА ВСТУПУ pk.kpi.ua

     Вже скоро в Україні розпочнеться вступна кампанія, тому хочемо розповісти вам про кафедру Конструювання електронно-обчислювальної апаратури (КЕОА). Кафедра КЕОА розташована на факультеті електроніки (ФЕЛ) КПІ, а спеціальність називається "Електронні комунікації та радіотехніка" (код - 172).

    Освітня програма - ІНФОРМАЦІЙНО-ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ ЗАСОБИ РАДІОЕЛЕКТРОННИХ СИСТЕМ

    Освіта в області електроніки тут, на нашу скромну думку, одна з найкращих в Україні і Європі ) Вчимо багато програмування, багато асемблерів і embedded, найрізноманітніші процесорні архітектури. Вже на 1-му курсі Arduino, трохи пізніше - x86, AVR, ARM, MSP430, NIOS II, MIPS, DSP Texas Instruments, STM32. Далі embedded Linux на одноплатних комп'ютерах. Два семестри розробки конвейєрних процесорів (на прикладі MIPS) і систем-на-кристалі на базі Intel FPGA NIOS II та ARM. Запускаємо курс по цифровому радіо (SDR) на платах Ettus USRP B210.

    Обладнання Rohde & Schwarz
    Вчимо повний цикл розробки embedded пристроїв, створення власних мікросхем, принципової електричної схеми, друкованої плати, написання керуючих програм. У нас найкраща в Україні підготовка в області розробки цифрових чіпів (із застосуванням мов Verilog, System Verilog, SystemC). На старших курсах - комп'ютерні мережі з лабами на обладнанні Cisco, машинне навчання і комп'ютерний зір (творець курсу працює в Google).

    Практично всі наші випускники працюють за фахом. Це або класичне програмування в аутсорсінгових компаніях (на зразок Software Mac Kiev, Luxoft, Ciklum тощо), або розробка мікросхем (Melexis, Samsung R&D), або створення і програмування пристроїв на мікроконтроллерах та embedded Linux (Global Logic, Sirin Software, Waves Audio, Mellanox, Ring/Amazon Labs). Працюють наші випускники і закордоном. Наприклад, Igor Shturma успішний інженер в Tesla, а Leonid Cool Sky розробляє безпілотні автомобілі в німецькій компанії Visteon. До речі, зараз якраз в Visteon набирають багато інженерів і у Леоніда на сторінці можна знайти відповідні вакансії. Ще один наш випускник Rostyslav Bosenko заснував власну компанію Aku Technologies, що розробляє складну електроніку для США. Зазначені вище електроннні і програмерські компанії України щорічно працевлаштовують багато наших випускників, однак повністю задовольнити зростаючий попит на інженерів поки не можемо. Побажань порадити гарних спеціалістів зараз набагато більше, ніж у нас є студентів. Саме тому компанії створюють на базі кафедри тренінг-центри для підготовки фахівців не лише з наших студентів, а і з випускників інших кафедр. Такий тренінг-центр від компанії GlobalLogic Ukraine запрацює на нашій кафедрі вже з вересня цього року. Важливо, що через величезний попит на спеціальність нам збільшили кількість бюджетних місць спершу з 35 до 48, а потім і до 53-х місць! До чого ми це пишемо? Все дуже просто. Нам потрібні не випадкові люди з порожніми очима, а студенти, які горять електронікою і отримують задоволення від її вивчення. З такими людьми набагато цікавіше працювати і можна досягти видатних результатів. З нашого боку зобов'язуємося зробити все, щоб процес навчання був ефективним і цікавим! Тому якщо хочете отримати прекрасну освіту в галузі електроніки та цікаву гарно оплачувану роботу, велкам до нас! Будемо дуже вдячні за розповсюдження інформації серед знайомих, які хочуть вивчати електроніку. З хорошими студентами в недалекому майбутньому ми будемо робити революційні речі!

     

  • ПРАВИЛА ВСТУПУ pk.kpi.ua

    Вимоги до мотиваційного листа

    Правила прийому та інші документи

     

    Кафедра здійснює прийом вступників за такою спеціальністю:

    • 172 Електронні комунікації та радіотехніка (освітня програма: Інформаційно-обчислювальні засоби радіоелектронних систем);

    Для конкурсного відбору на навчання для здобуття ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти (ПЗСО) та на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста / освітньо-професійного ступеня молодшого бакалавра, освітнього ступеня молодшого бакалавра (НРК5) зараховуються бали:

    • НМТ 2023 року,
    • НМТ 2022 року,
    • ЗНО 2020–2021 років з трьох конкурсних предметів (перший, другий, третій предмети) для здобуття ступеня бакалавра на основі ПЗСО,
    • ЗНО 2020–2021 років з двох конкурсних предметів (перший, другий предмети) для здобуття ступеня бакалавра на основі НРК5;

    Результати ЗНО 2020–2021 років з української мови і літератури / української мови, математики, історії України, іноземної мови, біології, фізики, хімії, за бажанням вступника можуть бути зараховані замість результатів з відповідних навчальних предметів НМТ 2023 року або НМТ 2022 року, якщо різниця балів НМТ та ЗНО з відповідного предмета не перевищує 15 балів.

    Для вступу на перший курс для здобуття ступеня бакалавра на основі ПЗСО та НРК5 за результатами НМТ 2023, НМТ 2022 років, матурального іспиту або творчого конкурсу (у передбачених Порядком прийому та цими Правилами випадках) конкурсний бал (далі КБ) обчислюється за такою формулою:

    КБ = (К1 × П1 + К2 × П2 + К3 × П3) / (К1 + К2 + К3) + ОУ,

    де П1, П2, П3 – оцінки з першого, другого та третього предметів;

    К1, К2, К3 – вагові коефіцієнти;

    ОУ – бал за успішне закінчення у рік вступу підготовчих курсів (ФДП) КПІ для вступу до нього (0–10) на спеціальності, яким надається особлива підтримка (спеціальності ФЕЛ).

     

    Код,

    назва спеціальності

    Конкурсні предмети

    172 Електронні комунікації та радіотехніка

    перший

    (українська мова)

    (К1)

    другий
    (математика)
    (К2)
    третій
    (історія України)
    (К3)
    третій
    (іноземна мова)
    (К3)
    третій
    (біологія)
    (К3)
    третій
    (фізика)
    (К3)
    третій
    (хімія)
    (К3)
    0,3 0,5 0,2 0,25 0,2 0,5 0,2

    Для конкурсного відбору на навчання для здобуття ступеня бакалавра на основі ПЗСО за результатами ЗНО 2020–2021 років з трьох предметів КБ обчислюється за такою формулою:

    КБ = (К1 × П1 + К2 × П2 + К3 × П3) /(К1 + К2 + К3),

    де П1, П2, П3 – оцінки з першого, другого та третього предметів.

    Вагові коефіцієнти (К1, К2, К3) оцінок предметів для кожної спеціальності у визначеній в Правилах прийому одній з комбінацій, передбачених Правилами прийому в один з цих років для відповідної спеціальності (спеціалізації, предметної спеціальності, конкурсної пропозиції) та джерела фінансування при вступі на основі ПЗСО.

    Для конкурсного відбору на навчання для здобуття ступеня бакалавра на основі НРК5 за результатами ЗНО 2020–2021 років з двох предметів за такою формулою:

    КБ = (К1 × П1 + К2 × П2) / (К1 + К2),

    де П1, П2 – оцінки з першого (українська мова / українська мова і література) та другого (математика, або історія України, або іноземна мова, або біологія, або фізика, або хімія, або географія) предметів.

    Вагові коефіцієнти (К1, К2) оцінок предметів для кожної спеціальності (спеціалізації, предметної спеціальності) визначені в додатку 7 до Порядку прийому. Ваговий коефіцієнт для оцінки з географії дорівнює ваговому коефіцієнту оцінки з історії України.

    Остаточно конкурсний бал множиться на галузевий (ГК) коефіцієнт шляхом його множення на їхній добуток, причому: ГК дорівнює 1,02 для поданих заяв з пріоритетністю 1 та 2 на спеціальності, які передбачені в Додатку 6 до Порядку прийому (спеціальності ФЕЛ), та 1,00 в інших випадках. Якщо після домноження на коефіцієнти конкурсний бал перевищує 200, він встановлюється таким, що дорівнює 200.


    Вступники на навчання для здобуття ступеня бакалавра допускаються до конкурсного відбору на місця державного замовлення в разі наявності конкурсного бала не менше ніж 130,000, крім випадків, визначених Порядком прийому.


    Вступники можуть подати у сукупності за всіма основами вступу до п’яти заяв на місця державного або регіонального замовлення та до двадцяти заяв за всіма джерелами фінансування.


    Для конкурсного відбору осіб на місця виключно за кошти фізичних та/або юридичних осіб, які вступають на перший курс для здобуття ступеня бакалавра зі спеціальностей, яким надається особлива підтримка (спеціальності ФЕЛ), можуть використовуватись результати тільки результати співбесіди та/або розгляду мотиваційних листів за умови наявності вакантних місць та відсутності претендентів на ці місця, які беруть участь у конкурсному відборі з конкурсним балом.


    Прийом заяв і документів, вступні випробування, конкурсний відбір та зарахування на навчання вступників на основі повної загальної середньої освіти та НРК5 проводиться в строки, наведені в таблиці 1.

    Таблиця 1. Етапи вступної кампанії

    Початок реєстрації електронних кабінетів вступників, завантаження необхідних документів 01 липня
    Початок реєстрації заяв 19 липня
    Закінчення реєстрації заяв 31 липня 18:00
    Термін оприлюднення рейтингового списку вступників із зазначенням рекомендованих до зарахування на місця державного замовлення не пізніше 05 серпня
    Закінчення строку виконання вступниками вимог до зарахування на місця державного замовлення не пізніше 18:00 08 серпня
    Закінчення строку виконання вимог до зарахування вступниками, які беруть участь у конкурсному відборі, на місця, що фінансуються за кошти фізичних та/або юридичних осіб не пізніше 17:00 16 серпня*
    Терміни зарахування вступників за державним замовленням –10 серпня;
    за кошти фізичних та/або юридичних осіб – не пізніше 17 серпня*
     

    *В разі наявності вакантних місць, за рішенням Приймальної комісії, терміни можуть бути подовжені.

    Правила прийому до КПІ ім. Ігоря Сікорського: посилання

  • До уваги вступників до магістратури ФЕЛ! За посиланням (https://t.me/+9kugPHUVNBdkMmFi) створено відповідний чат для оперативного ознайомлення майбутніх магістрів ФЕЛ з нюансами вступної кампанії. Запрошуємо приєднатися!

    Правила прийому та інші документи

    Освітньо-професійна програма (магістратура)

    Освітньо-наукова програма (магістратура)

    Програма вступного фахового випробування в магістратуру (ОНП)

    Програма вступного фахового випробування в магістратуру (ОПП)

    Вимоги до мотиваційного листа

    Кафедра здійснює прийом вступників за такими освітніми програмами:

    Освітньо-наукові програми:

    • 172 Радіоелектронна інженерія

    Освітньо-професійні програми:

    • 172 Інформаційно-обчислювальні засоби радіоелектронних систем

    Прийом на навчання для здобуття ступеня магістра здійснюється на основі освітнього рівня бакалавра (НРК6) або освітнього рівня магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста) (НРК7).

    Особи можуть здобувати ступінь магістра на основі НРК7, який здобутий за кошти державного або місцевого бюджету, виключно за кошти фізичних та / або юридичних осіб, крім випадків, передбачених Порядком прийому.

    Вступники можуть подати у сукупності за всіма основами вступу до п’яти заяв на місця державного або регіонального замовлення та до двадцяти заяв за всіма джерелами фінансування.

    Для конкурсного відбору на навчання для здобуття ступеня магістра на основі НРК6 та НРК7 зараховуються бали− ЄВІ 2023 року та фахового іспиту.

    Конкурсний бал (КБ) при вступі для здобуття ступеня магістра на основі НРК6 та НРК7 розраховується за формулою:

    КБ = 0,2 × П1 + 0,2 × П2 + 0,6 × П3,

    де П1 – оцінка тесту загальної навчальної компетентності ЄВІ; П2 – оцінка тесту з іноземної мови ЄВІ; П3 – оцінка фахового іспиту.

    Для конкурсного відбору осіб на місця за кошти фізичних або юридичних осіб, які вступають на перший курс для здобуття ступеня магістра на спеціальності, визначені в додатку 6 до Порядку прийому (спеціальності ФЕЛ), можуть використовуватись результати тільки розгляду мотиваційних листів за умови наявності вакантних місць та відсутності претендентів на ці місця, які беруть участь у конкурсному відборі з конкурсним балом.

    Прийом заяв і документів, вступні випробування, конкурсний відбір та зарахування на навчання проводиться в строки, наведені в таблиці.

    Таблиця 1. Етапи вступної кампанії

    Реєстрація для складання ЄВІ 08 – 31 травня
    Реєстрація для складання фахового іспиту Відповідно до строків, визначених Міністерством освіти і наук
    Фахові вступні випробування 17 – 28 липня
    Терміни прийому заяв та документів 31 липня – 21 серпня 18:00
    Термін оприлюднення рейтингового списку вступників із зазначенням рекомендованих до зарахування на місця державного замовлення не пізніше 26 серпня
    Закінчення строку виконання вступниками вимог до зарахування на місця державного замовлення не пізніше 18:00 29 серпня
    Закінчення строку виконання вимог до зарахування вступниками, які беруть участь у конкурсному відборі, на місця, що фінансуються за кошти фізичних та/або юридичних осіб не пізніше 17:00 06 вересня
    Терміни зарахування вступників за державним замовленням – 31 серпня;
    за кошти фізичних та/або юридичних осіб – не пізніше 07 вересня*

    *В разі наявності вакантних місць, за рішенням Приймальної комісії, терміни можуть бути подовжені.

    Правила прийому до КПІ ім. Ігоря Сікорського: посилання

  • ГАЛУЗЬ ЗНАНЬ - 17 Електроніка, автоматизація та електронні комунікації

    СПЕЦІАЛЬНІСТЬ - 172 Електронні комунікації та радіотехніка

    Просимо нагадати випускникам, хто здобув вищу освіту ступеня
    магістра у цьому році або раніше, що подати документи для вступу до
    аспірантури можна у будь-який робочий день (з 10:00 до 16:00 кімн. 247,
    корп.1) або надіслати в електронному вигляді на адресу електронної пошти:
    aspirantura@kpi.ua / aspirantura.kpi@gmail.com.

    Нагадуємо, що порядок вступу до аспірантури розміщено на сайті відділу аспірантури та докторантури www.aspirantura.kpi.ua у розділі АСПІРАНТУРА Вступ до аспірантури.

    Більш детальну інформацію можна знайти за посиланням

    Освітньо-наукова програма третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти (PhD)

    Положення про прийом на навчання для здобуття ступеня доктора філософії 

    Навчальний план підготовки докторів філософії за спеціальністю 172 Телекомунікації та радіотехніка 

    Навчальний план підготовки докторів філософії за спеціальністю 172 Телекомунікації та радіотехніка - заочна форма

    Розклад вступних випробувань та склад предметної комісії для проведення вступних випробувань до аспірантури

    ПРОГРАМА ВСТУПНОГО ВИПРОБУВАННЯ третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти для здобуття наукового ступеня доктор філософії

    ПРОГРАМА ДОДАТКОВОГО ВИПРОБУВАННЯ третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти для здобуття наукового ступеня доктор філософії

  • Вартість навчання на нашій спеціальності на денній формі навчання за контрактом.

    Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти - 21200 грн. за рік навчання.

    Другий (магістерський) рівень вищої освіти - 24900 грн. за рік навчання.